Lakers vs. Orlando

09Finals_Header_Sprite_608X50Az észak-amerikai profi kosárlabda (NBA) 62. nagydöntője magyar idő szerint múlt pénteken hajnalban indult. A Nyugati főcsoportból a Los Angeles Lakers, míg a Keleti főcsoportból az Orlando Magic küzdhet a négy sikerig tartó párharc során. Ez a Lakers-nek a 16., míg a Magic-nek az 1. győzelmet jelentené.

Az első összecsapás a papírformát hozta, a kaliforniaiak szinte lesöpörték a pályáról az Orlando-t, ugyanakkor az Orlando a Keleti főcsoport két legerősebb csapatának kiejtésével még nem írható le. Főleg, hogy az alapszakaszban kétszer is megverték a Lakers csapatát.

De akkor mi tartotta vissza őket pénteken? Az, hogy idegenben játszottak, jelentősen több ellen-szurkoló előtt, akik között helyet foglalt a híres színész, Jack Nicholson is? Vagy talán csak az aranysárga-lilák favoritja, Kobe Bryant miatt?

Valószínűleg ez utóbbi lehetett a gond, vagyis inkább Bryant fantaszikusan parádés játéka, ugyanis az első negyedben még a Magic vezetett is két ponttal. A második negyedben azonban ezt már nem hagyták annyiban a Lakers játékosai és félidőre 53-43-mas eredménnyel 10 ponttal megugrottak. Védekezésükben innentől nem talált rést, támadásukban nem lelt hibát az Orlando. Nem volt mibe kapaszkodni és még csak ez után jött a neheze. Kobe Bryant szemében olyan elszántság csillogott, annyira meg akarta nyerni a meccset, hogy minden dobást elvállalt és minden lehetetlen helyzetből betalált. Ha akarta a csapatot bevonva, ha akarta egy maga mezőnyjátékából 36 perc alatt 36 pontot dobott. Kobe sikerein felbuzdulva az ötös többi tagjának játéka is feljavult. Hiába voltaak az ellenfél részéről is olyan nagy nevek a pályán, mint a zsákolóbajnok Dwight Howard, Mickael Pietrus, Hedo Turkoglu nem voltak elegek Pau Gasol-lal, Lamar Odom-mal és persze a mérkőzés végére 40 pontos Kobe Bryant-tal szemben.

lakers600

A negyedik negyed már csak levezető volt a kaliforniaiaknak, míg a higgadtságáról és kitartásáról híres Magic még küzdött, de ez már csak a partra vetett hal haláltusájának tűnt.

A végeredmény 75-100 lett az utolsó másodpercben dobott hárompontossal, aminek a nézők úgy hírlik külön örültek, hiszen állítólag a megállapodás szerint, ha legalább 100 pontot szerez a Lakers ingyen tacoo-t kap minden szurkoló.

A vártnál tehát simábban nyertek a Lakers játékosai az első meccsen, a finálé folytatását pedig vasárnap és kedd éjszaka izgulhattuk végig. A négy győzelemig tartó párharc állása jelenleg (június 10.) 2-1 a Lakersnek.